prison
12 اسفند 1401 - 14:22

شبی به یاد شهدای بی سنگر لشکر ثارالله/ یاران دریایی حاج قاسم از کربلای 4 و والفجر 8 گفتند+عکس و فیلم

ششمین یادواره شهدای بی سنگر لشکر 41 ثارالله شامگاه 5شنبه 11 اسفندماه در دانشکده فنی شهید کرانی و در جوار مزار ملکوتی دو شهید گمنام 8 سال دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ششمین یادواره شهدای بی سنگر لشکر 41 ثارالله شامگاه 5شنبه 11 اسفندماه در دانشکده فنی شهید کرانی و در جوار مزار ملکوتی دو شهید گمنام 8 سال دفاع مقدس و با حضور چشمگیر رزمندگان پیشکسوت این یگان دریایی از شهرهای مختلف استان کرمان و هرمزگان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که خانواده شهدای غواص و یگان دریایی لشکر 41 ثارالله نیز حضور داشتند، از همسران شهدا و جانبازان این لشکر نیز تجلیل شد.

 

همچنین برای اولین بار نامه شهید حاج قاسم سلیمانی به زهرا پوردادخدایی یک دختر جانباز هرمزگانی قرائت شد که فضای معنوی ویژه ای به این مراسم بخشید.

تصویر سازی ویژه از نام نویسی تا اعزام و مراسمات جبهه و شب عملیات والفجر 8 نیز از دیگر بخش های این گردهمایی معنوی بود.

برگزاری باشکوه 6 دوره یادواره شهدای بی سنگر ثارالله

اکبر زاده دبیر کنگره شهدای بی سنگر لشکر 41 ثارالله نیز در این مراسم با یادکردی از همه شهدای ایران اسلامی و سید الشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی، از رزمندگان میناب و رودان و جزیره هرمز به عنوان غواصان و قایقرانان یگان دریایی لشکر ثارالله به عنوان رشیدترین و شجاع ترین مردان خدا یاد کرد و ادامه داد: حاج قاسم همیشه توصیه می کرد که بچه های رزمنده دور هم جمع شوند و برگزاری این کنگره ها سبب حفظ ارزش های دفاع مقدس و بیان خاطرات آن دوران برای فرزندان این مرز و بوم می شود.

 

این جانباز دوران دفاع مقدس ادامه داد: ۴ دوره این کنگره در بندرعباس و یک دوره در بیت الزهرای کرمان برگزار شد و امسال نیز خدا لطف کرد تا در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در جوار مزار حاج قاسم موکب برپا و ۹ روز به زائران این شهید بزرگوار خدمت شد و در این شب نیز موفق به برپایی کنگره شهدای بی سنگر لشکر ثارالله در جوار مزار ملکوتی شهدای گمنام در بندرعباس شدیم.

 

تصویر سازی از عملیات والفجر 8

 

وی از سردار حسین زاده از بانیان لشکر ۴۱ ثارالله، حجت الاسلام موسی پولادی مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، جعفر پور مدیرعامل شرکت ستاره خلیج فارس و حاج دوست محمد حاجبی برادر شهید علی حاجبی و سیف اله ایرانمنش مدیر شبکه اجتماعی رسالت در استان هرمزگان نیز برای پیگیری برگزاری این مراسم تقدیر کرد.

 

گروه سرود پایگاه شهید عوضپور بندرعباس نیز در این مراسم به اجرای دو سرود بسیار زیبا با مفاهیم مرتبط با مقاومت و دفاع مقدس پرداخت و نیز چندین تن از رزمندگان و جانبازان دلاور یگان دریایی لشکر ثارالله نیز به بیان خاطرات خود از دوران دفاع مقدس و از همنشینی با شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید علی حاجبی (قائم مقام حاج قاسم در لشکر 41 ثارالله) پرداختند.

یادی از شهید علی ماهانی

همچنین در این یادواره به طور مکرر از شهید علی ماهانی یاد شد. همان شهیدی که در حال انتقال پیکر زخمی اش به عقب بودند و وقتی زخمی دیگری خواهش کرد که او را هم عقب بکشند و شنید که دیگر جایی نمانده جز یک نفر، خود را از بلانکارد زمین انداخت و راضی نشد او را عقب بکشند و جای خود را به زخمی دیگری داد.

 

در بخش دیگری از این مراسم سردار حسین زاده از رزمندگان و بانیان لشکر 41 ثارالله و از فرماندهان این لشکر در دوران دفاع مقدس نیز در بیان خاطره ای از شهید علی حاجبی گفت: این شهید بزرگوار در کارون طغیانی در والفجر 8 هم مسئول ما بود و هم بار مخابرات لشکر را بر دوش می کشید و هم یگان دریایی را مدیریت می کرد. او در 23 سالگی حاجی شد و عمق خلوص او به اندازه ای بود که شب و روز چشم انتظار شهادت را می کشید.

 

 

 

سردار حسین زاده ادامه داد: در روزهای منتهی به کربلای یک سعادت همراهی با او را داشتم و علی بارها به من گفت که از والفجر 8 انتظار شهادت را می کشیده است. او تا یک روز پیش از عملیات کربلای یک، لباس سبز سپاه را نپوشیده بود اما وقتی لباس سبز سپاه را با آن قد و بالای بلند پوشید و راهی خط برای سرکشی به حاج قاسم و دیگر رزمندگان شد، ساعتی بعد میهمان خدا شد و روح بلندش به آسمان پر کشید.

 

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این دنیا اصلا مهم نیست که ببینند، آنکه باید ببیند، می بیند و پاداش آن در نزد او باقی است. انقلاب نیاز به همه ما دارد و ما توفیق مان در این است که شهید شویم و بدانید که هنوز نیاز هست که ما برای انقلاب فدا شویم و راه شهدا را این گونه تداوم بخشیم.

 

زهرا پوردادخدایی فرزند جانباز دوران 8 سال دفاع مقدس نیز در این مراسم برای اولین بار نامه شهید سلیمانی را خطاب به یک دختر هرمزگانی که در آن سرشار مفاهیم عالی معنوی است، قرائت کرد.

این نامه در سال 87 و در 10 سالگی زهرا پور دادخدایی به او رسیده و نکات بی نظیری از فهم عمیق شهید سلیمانی از عشق و ارادت به شهدا و مکتب امام حسین (ع) و راه سعادت بشر در آن نهفته است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1069786