prison
15 آذر 1401 - 10:21

کاهش ۹۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع میامی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی از کاهش ۹۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میامی، ابراهیم صادقی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری تاکنون هیچ حادثه آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان میامی گزارش نشده است و شاهد کاهش ۹۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان میامی بودیم.

وی اضافه کرد: کارگاه‌های آموزشی اطفای حریق بین مردم و روستاهای اطراف حاشیه جنگل با مشارکت دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها برگزار شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی خاطرنشان کرد: ایجاد فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه و تشدید گشت‌های نظارتی و از سوی دیگر تجهیز روستاهای هدف و ایجاد پایگاه‌های مردمی اطفای حریق درمجموع منجر به کاهش موارد آتش‌سوزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شده است.

صادقی در خصوص امکانات و تجهیزات اطفای حریق در شهرستان میامی بیان کرد: از جهت تجهیز امکانات در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: هشت روستای هدف در شهرستان میامی به تجهیزات اطفای حریق مجهز و سه پایگاه اطفای حریق مردمی در روستاهای این شهرستان ایجاد شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی علت اصلی آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع را عوامل انسانی دانست و خاطرنشان کرد: درصد کمی از موارد آتش‌سوزی به علت گرمای هوا، وزش بادهای گرم و خشک و خشکی زمین است و از این رو توجه به حفظ عرصه‌های منابع طبیعی و عوامل هشدار بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 899196