prison
03 بهمن 1401 - 13:56

احداث و بهسازی بیش از ۱۴۶ کیلومتر محور فرعی و روستایی

ایرانشهر- معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از آسفالت و بهسازی بیش از ۱۴۶ کیلومتر راه فرعی و روستایی در ۹ ماه نخست سال جاری خبر داد.

سعید بلوچی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیش از ۱۴۶ کیلومتر راه فرعی و روستایی در ۹ ماه نخست سال جاری آسفالت و بهسازی شده است.

وی اضافه کرد: آسفالت و بهسازی این میزان از راه‌های فرعی و روستایی جنوب سیستان و بلوچستان بی شک تأثیر بسزایی در رفع محرومیت و ارتقای سطح دسترسی خانوارهای روستایی از راه مناسب آسفالته و شاخص‌های توسعه روستایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات احداث راه فرعی و روستایی می‌توان به اجرای ۱۵۵ دستگاه ابنیه فنی و زیرسازی ۳۱۸ کیلومتر راه اشاره کرد.

بلوچی با اشاره به اهمیت راه‌های روستایی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه هر منطقه بیان کرد: با احداث و آسفالت بیش از ۱۴۶ کیلومتر راه، ۱۷۸ هزار و ۶۱۸ خانوار در جنوب سیستان و بلوچستان از راه آسفالت مناسب بهره مند شدند.

معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد: احداث و آسفالت راه‌های روستایی و به تبع آن امکان و سهولت خدمات رسانی ارگان‌ها باعث می‌شود اقتصاد روستاییان رونق بگیرد و مهم‌تر اینکه از مهاجرت این قشر زحمتکش به شهرها جلوگیری می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 992789