prison
26 دی 1401 - 13:03

زیبایی باغ پرندگان بندرعباس+عکس

زیبایی باغ پرندگان بندرعباس در این فصل از سال دوچندان شده است و گروههای مختلفی از مدارس برای دیدن پرندگان به باغ پرندگان بندرعباس می‌آیند اما آنچه ناراحت کننده است، کاهش شدید پرندگان این باغ است که بدنبال پارگی فنس در سال 1400 رخ داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهرماه 1400 بود که برخی اعضای شورای شهر بندرعباس خبر از پارگی فنس باغ پرندگان این شهر دادند.

در آن زمان برخی اعضا گفتند که خسارت 200 میلیون تومانی بابت فرار بسیاری از پرندگان به شهرداری وارد شده است.

حالا اگر این روزها سری به باغ پرندگان بندرعباس بزنید، با وجود زیبایی بی نظیر این باغ در فصل زمستان هرمزگان، اما کاهش شدید شمار پرندگان سبب شده تا این باغ رنگ و رونق گذشته را نداشته باشد. فنس بخش پرندگان آبزی این باغ نیز پس از پاره شدن دوسال قبل دیگر ترمیم نشده و به همین دلیل تعداد معدودی پرنده آبزی که بخش اصلی این باغ بود، در آن زیست می‌کنند.

آنچه اهمیت دارد اما رونق دادن به این سرمایه مردمی در شهر بندرعباس است. چرا که بندرعباس برای شور و نشاط اجتماعی مردم، زیرساخت‌های کمی دارد و عملا مردم به چنین بسترهایی نیاز شدید دارند.

باغ پرندگان بندرعباس 13 اسفند 1396 و در مساحتی به وسعت 6.2 هکتار افتتاح شد و از بزرگ‌ترین باغ های پرندگان کشور است اما این سرمایه مردمی نیاز به نگهداری مستمر و نیز مراقبت ویژه از پرندگان ساکن در آن دارد که متأسفانه به مانند هر پروژه دیگر شهری پس از افتتاح و بهره برداری، عملا کمتر بدان توجه می‌شود.

خبرنگار فارس پس از بازدید از این باغ، مسائل و مشکلات و کمبودهای آن را با یعقوب دبیری نژاد عضو شورای شهر بندرعباس در میان گذاشت و وی قول داد تا طی بازدید کاملی به همراه مسؤولان این باغ و نیز سازمان زیباسازی، مسائل و مشکلات آن را رصد و نیازهای آن بار دیگر بررسی و در بودجه سال آینده شهرداری به آن به طور ویژه‌تری توجه صورت گیرد.

این تصاویر زیبا از این روزهای باغ پرندگان بندرعباس است.

 

عکس‌ها: فهیمه شمسی

 

پایان پیام/

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 980301